Za co bojujeme?

Naším cílem je vytvořit pomyslný most mezi studenty a MŠMT ČR a ulehčit jejich vzájemnou komunikaci. Chceme, aby studenti měli možnost prezentovat názory studentstva a přispět tak ke změnám ve školství.

Vnímáme, že mnoho studentů je v současném školském systému nespokojeno. Jenom díky spolupráci studentů a MŠMT můžeme přetvořit české školství do takové podoby, která bude vyhovovat většině z nás. Rádi bychom získali možnost se přímo účastnit jednání poradních orgánů MŠMT.

Snažíme se sdružit aktivní a nadšené studenty a vytvořit pro ně prostor, ve kterém bude podporován jejich dosud nevyužitý a často opomíjený potenciál. Chceme společně pracovat na zajímavých projektech, které budou přínosné mnoha dalším studentům, rozvíjet kreativitu mladých lidí a efektivně využít volného času, který jako studenti máme.

Struktura

1. Předseda

Předseda vymýšlí veškerou strategii činnosti NSO a řídí celou organizaci, společně s Nejvyšší radou a předsedy jednotlivých týmů dohlíží na spokojenost členů a komunikuje s veřejností. Pracuje na celkovém zlepšování organizace a podmínek pro práci.

2. Nejvyšší rada

Nejvyšší rada slouží jako pravá ruka Předsedy a společně s Předsedou řídí NSO, napomáhá týmům v realizaci činnosti organizace. Také vymýšlí interní projekty pro osobní rozvoj a teambuildingy pro aktivní členy. Společně s Předsedou tvoří vedení NSO.

3. Týmy

Týmy zajišťují klíčovou činnost chodu celého NSO. Každý z nich má odlišnou náplň práce, proto si členství (a to dokonce i v několika z nich) vybere každý. Fungujeme celkem ve čtyřech týmech, a pokud nevíš, který z nich je pro tebe ten pravý, následující popisy ti zajisté pomohou se rozhodnout.

Týmy

Tým Marketing

 • stojí za vešekerou propagací a medializací NSO
 • spravuje obsah sociálních sítí a vymýšlí kreativní cesty ke zviditelnění
 • komunikuje s veřejností
 • členství ti pomůže zlepšit tvé medializační marketingové dovednosti

Tým Projekty

 • stojí za organizací projektů NSO
 • vymýšlí akce pro veřejnost i interní aktivity
 • zajišťuje příležitosti pro seberozvoj členů
 • členové rozvíjí svou kreativitu a zdokonalují své organizační schopnosti

Tým Finance

 • pracuje na získávání financí a sponzorských darů
 • komunikuje s potenciálními partnery
 • rozvíjí schopnost členů jednat a získávat informace či prostředky

Tým IT

 • slouží jako IT experti pro celé NSO
 • programuje aplikace, vytváří weby a vymýšlí vlastní projekty
 • rozvíjí schopnost členů logicky přemýšlet a zlepšovat technické dovednosti

Vedení

Jan Němeček
Jan NěmečekPředseda NSO
Ze studentských let bychom měli vytěžit co nejvíc a užít si je naplno, protože trvají jen krátce. I proto je tady NSO, které dává možnost si ten studentský život zpříjemnit a okořenit.
Peter Semančík
Peter SemančíkČlen Nejvyšší rady
NSO mi dalo prostor, kde můžu nechat volný průchod své kreativitě i fantazii. Navíc denně sbírám zkušenosti, které mi jednou pomůžou na cestě ke studium designu. Za tohle vš jsem NSO neskutečně vděčný
Elena Frýdlová
Elena FrýdlováČlenka Nejvyšší Rady
Moje přesvědčení je, že nic není zadarmo, tak musím i na oplátku něco dát – a i tohle NSO splňuje pomocí vzdělávacích projektů, na jejichž přípravě všichni nepřetržitě pracujeme.
Aly Nguyen
Aly NguyenČlenka Nejvyšší Rady
Lazy people do a little work and think they should be winning but winners work as hard as possible and still worry if they are being lazy.
Adam Pyšný
Adam PyšnýČlen Nejvyšší Rady
Každý z nás je schopen dosáhnout úžasných věcí, které mohou přispět k tvorbě lepší budoucnosti pro nás všechny.